Kleka!

80-058 Gdańsk, ul. Smolenska 5/7,
80-058 Gdańsk, Smolenska 6/8

XX Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia
w Zawodzie Piekarz
finał - Wrocław 13-15 kwietnia 2015 r.

więcej zdjęć

Mateusz Nijak laureatem
XX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz.

W dniach 13.04-15.04 we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz.
Temat tegorocznego, XX już Turnieju, to „Europejska Stolica Kultury- Wrocław 2016". W konkursie brało udział 17 uczniów z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy III bp - Kamila Rębiś i Mateusz Nijak. Kamila Rebiś zajęcia praktyczne realizuje w Piekarni Zygmunta Spadlińskiego a Mateusz Nijak w Piekarni Tadeusza Dąbrowskiego.
Zgodnie z regulaminem Turnieju uczniowie rozwiazywali test, ktory obejmował 30 pytań dotyczacych m.in. produkcji piekarskiej i wyposażenia technicznego piekarni . W części praktycznej każdy uczeń musiał wykonać bułki, rogale, eksponat z ciasta drożdżowego oraz chleb okolicznościowy, którego dekoracja nawiązywała do tematyki Turnieju. Wszystkim bardzo podobały się wykonane przez naszych uczniów eksponaty z ciasta drożdżowego, których pomysłodawcą była Pani Magda Dering. W przygotowaniach uczniów do Turnieju uczestniczył równiez przedstawiciel firmy Komplet Pan Marcin Równy.
Mateusz Nijak zdobył w Turnieju zaszczytne 5 miejsce, Kamila Rębiś zajęła również dobre 8 miejsce.
Gratulujemy!