Kleka!

80-058 Gdańsk, ul. Smolenska 5/7,
80-058 Gdańsk, Smolenska 6/8

 

Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego
Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz
26 stycznia 2016 r.

26.01.2016 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. Do turnieju zgłosiły się trzy szkoły: Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich z Tczewa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Chojnic oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdańsku. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną - rozwiązując test oraz umiejętnościami praktycznymi wypiekając rogale, chałki i plecionki.

Najbardziej pracochłonnym, a jednocześnie wymagającym inwencji i precyzji było wykonanie eksponatu artystycznego zgodnie z tematem tegorocznego turnieju „Głębia oceanu". Uczestnicy wykorzystali w tej pracy ciasto martwe białe i barwione karmelem. Turniejowe chleby zostały udekorowane figurkami zwierząt morskich i morską roślinnością.
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Turnieju zajął – Andrzej Szablewski z Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich uzyskując 87,42 pkt., II miejsce zajął Tomasz Szulc z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Chojnic uzyskując 83,57 pkt. Uczniowie naszej szkoły: Krystian Zawadzkizajął III miejsce, uzyskując 83 pkt., (Krystian za swoje prace w części praktycznej uzyskał najwyższą liczbę punktów - 69 na 70 możliwych do uzyskania) oraz Natalia Mejer zajęła IV miejsce, uzyskując 82,57 pkt. Natalia i Krystian są uczniami klasy III bp. Natalia zajęcia praktyczne odbywa w piekarni pana Pawła Kidzińskiego w Gdańsku, a Krystian w Piekarni Pana Sławomira Mielnika w Straszynie. Zdobywcy czterech pierwszych miejsc mają szansę zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego we Wrocławiu, gdyż do etapu tego mogą zakwalifikować się uczniowie którzy w etapie wojewódzkim uzyskali min. 80 punktów. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

piekarz